Scanola Baltic viib ellu projekti "AS Scanola Baltic digipöörde toetus"

Projekti elluviimise eesmärgiks on võtta kasutusele pakendus- ja laosüsteemi automatiseerimist võimaldavad lahendused, mis lihtsustaks tootmisprotsessi osa.

Scanola Baltic investeeris Painküla rapsiõlitehasesse 1,5 miljonit eurot

Kui 2013. aastal suudeti pakendada 1900 tonni õli, siis 2020. aastal lausa 16 900 tonni. Viimane uus pakkeliin pärines 2016. aastast, tänavu on aga soetatud õli pudeleisse villimise kiirendamiseks uus pakkeliin 1,5 miljoni euro eest ning mahud kasvavad veelgi.

Suur osa Jõgeva lähistel valminud toiduõlist läheb pearabi heakskiidul Iisraeli

Iisrael on Scanola Balticu tehasele suurim ekspordiriik. Ainuüksi sel aastal esimese seitsme kuuga on sinna tarnitud 7500 tonni rapsiõli. Võiks arvata, et Iisrael on maa, kus tarvitatakse ikka peamiselt oliiviõli, kuid Scanola Balticu müügijuht Alo Süvari selgitas, et toidutööstuses kasutatakse ikkagi enamasti päevalille-, soja- või rapsiõli.

Olivia rapsiõli leiab poelettidelt nüüd uuendatud pakendis

Uus kork muudab õlipudeli kasutamise kordades mugavamaks. Multifunktsionaalne kork võimaldab hõlpsasti reguleerida õlijoa  suurust ja pudeli kasutamist. Peale selle kaunistab pudelit ka uutes värvides paberist etikett, mis lisaks meeldivale ilmele poeriiutel säästab ka loodust ja keskkonda.

Scanola Balticus tootmisvõimsusest puudust ei tunta

Koroonakriis on mõjutanud igapäevatööd ka Eesti ühes suuremas õlitööstuses ning põllumeestelt rapsi- ja rüpsiseemne varujas ASis Scanola Baltic. Ennekõike mõeldakse firmas aga töötajate tervisele.

Sertifikaadid aitavad rapsiõli paremini ja kaugemale müüa

Selleks, et olla turul edukam, tuleb tööstusettevõttel tavaliselt investeerida tehase laiendamisse või uute seadmete soetamisse. Tänapäeval on aga oluline ka mitmesuguste sertifikaatide omamine. Painkülas tegutsev AS Scanola Baltic sai näiteks hiljuti toiduohutuse juhtimissüsteemi FSSC 22000 sertifikaadi, mis aitab neil toodetavat rapsiõli rohkem ja kaugemale müüa. Samal eesmärgil on hangitud ka koššer- ja halal-sertifikaat.

Uus toiduohutuse sertifikaat FFSC 22000

Alates 28. oktoobris 2018 on AS Scanola Baltic rafineeritud rapsiõli tootmine ja pakendamine ning päevalilleõli pakendamine PET pudelitesse, HDPE konteineritesse ja lahtiselt turustamine sertifitseeritud toiduohutuse  juhtimissüsteemi FSSC 22000 sertifikaadiga.

Ettevõttes alustati uue toiduohutuse enesekontrollisüsteemi juurutamise protsessiga selle aasta kevadel.

Tehases alustas tööd kastirobot

Jõgeva lähedal Painkülas tegutsevas Scanola Balticu rapsiõlitehases alustas mõned nädalad tagasi tööd robot, mis raskete õlipudelikastide tõstmise enda peale võttis. Nagu Scanola Balticu müügidirektor Alo Süvari märkis, jäi tehases nüüd “rumalat” tööd vähemaks.

Päevalehe äriuudised kirjutavad Scanolast

Rein Kilgi omanduses olevasse AS-i Pere kontserni kuulunud Weroli tehas alustas Eestis tööd 1998. aastal. 2012. aastal sai selle omanikuks Baltic Agro, kes korraldas hulga muudatusi ja investeeris miljoneid eurosid. Eesti põllumajanduse jaoks väga oluline ettevõte sai taas kindlalt jalad alla. Skandaalid on selja taga.

Scanola Baltic ehitas uue rapsikoogilao

Möödunud nädalal valmis aktsiaselts Scanola Baltic rapsitöötlemistehases uus rapsikoogihoone. Uus laohoone mahutab ligikaudu 3000 tonni rapsikooki, mis on  varasemast poolteise tuhande tonni võrra rohkem.

Scanola Baltic tõi turule uue toote - Olivia päevalilleõli

Scanola rapsiõlitehas tõi turule Olivia kaubamärgi all uue õlitoote - Olivia Päevalilleõli. Olivia Päevalilleõli ostetakse usaldusväärsetelt partneritelt ning villitakse Olivia rapsiõlitehases pudelitesse.

Olivia rapsiõli paneb pudelisse uus pakkeliin

Alates novembrikuust villib Olivia rapsiõli pudelitesse uus täisautomatiseeritud villimisliin. Lisaks pudelite „puhumisele“, täitmisele, korkimisele ja sildistamisele paneb uus liin kokku ka Olivia kastid ning tõstab pudelid kastidesse.
Uue pakkeliiniga suurenes Olivia rapsiõli pakendamise maht ligikaudu 3 korda.

Uus looduslik grillisüüteõli

Grillimeistrite rõõmuks on Scanola Baltic täiendanud oma tootevalikut kodumaise rapsiõli baasil valmistatud grillisüüteõliga.


Süttimise soodustamiseks sisaldab see uuendusena vähesel määral lihtalkoholi, mis põleb süütamisel kiirelt ära ja võimaldab edasi puhta rapsiõli põlemist.

Proovi uut Olivia fritüürõli

Olivia tootevalikus on nüüd uus fritüürõli, mis säilitab fritüürimise käigus maheda maitse, lõhna ja heleda värvi. Täiusliku tulemuse saavutamiseks on rapsiõlile lisatud päevalilleõli, mis võimaldab kuumutada õli kõrgematel temperatuuridel.
Uus kõrgekvaliteediline toode valmis koostöös Eesti Maaülikooli Toiduteaduse ja toiduainete tehnoloogia osakonna teadlastega.

Scanola Baltic avab Baltikumi uusima rapsiseemnete töötlemistehase

Olivia rapsiõlitootja Scanola Baltic AS avas Painkülas asuva tehase uue osa, mis võimaldab ettevõttel töötlemismahtu kahekordistada.

Kui vana võimsuse juures töötles tehas aastas 70 tuhat tonni rapsiseemneid, siis täisvõimsusel tööd alustanud uue tehase töötlemisvõimsus on kuni 140 tuhat tonni aastas.

Eesti teedele veereb neli uut Olivia õli tsisternautot

Olivia rapsiõli tootja Scanola Baltic AS võttis kasutusele neli uut tsisternautot, mis esmakordselt võimaldavad ettevõttel pakkuda klientidele “uksest ukseni” teenust ilma vedude vahendajata.

Scanola Baltic käivitab Painkülas uue õlitehase

Aktsiaseltsi Baltic Agro tütarettevõte Scanola Baltic kavatseb käivitada veebruari lõpus või märtsi algul Painkülas rapsiõli tootmise uues tehasehoones. Järk-järgult on ettevõttel kavas ka toodangut mitmekesistada. Eelmise aasta augustis toimunud enampakkumisel ostis AS Baltic Agro panrotistunud Werol Tehased vara. 1. oktoobril asutus firma Painkülas rapsiõli tootmiseks uue ettevõtte Scanola Baltic.

Painkülas õlitootmist jätkav AS Scanola Baltic panustab kohaliku elu edendamisse

Jõgeva vallas Painkülas endise Werol Tehased asemel rapsiõli ja rapsikoogi tootmist jätkav aktsiaseltsi Baltic Agro tütarettevõtte AS Scanola Baltic peab oluliseks aidata kaasa elu edendamisele ning ennekõike seda kultuuri-ja spordivaldkonnas. Nii ollakse üheks sponsoriks 2. veebruaril Mustvee kandis Peipsi järvel toimuvale Kalevipoja Uisumaratonile.