Scanola Baltic käivitab Painkülas uue õlitehase

05.02.2013

PRESSITEADE

Aktsiaseltsi Baltic Agro tütarettevõte Scanola Baltic kavatseb käivitada veebruari lõpus või märtsi algul Painkülas rapsiõli tootmise uues tehasehoones. Järk-järgult on ettevõttel kavas ka toodangut mitmekesistada. Eelmise aasta augustis toimunud enampakkumisel ostis AS Baltic Agro panrotistunud Werol Tehased vara. 1. oktoobril asutus firma Painkülas rapsiõli tootmiseks uue ettevõtte Scanola Baltic.

Selle firma juhatuse juhatuse liikme Ants Puusta sõnul käib praegu täisvõimuses tootmine senises tehases. Jätkub ka toorainet ning on turgu õlile . "Kõige suuremaid pingutusi teeme aga uue tootmishoone ehitamise lõpule viimiseks Tehase rajamist alustasid eelmised omanikud. Nende ajal valmis kollakas-roheline hoone, kuhu toodi õlipressid. Meile jäävad teha isoleerimise-, soojustamise-ja käivitamistööd ning ehitada välja uued elevaatorid. ". Puusta, kes ühtlas AS Baltic Agro tegevjuht. Ta märkis, et tööde plaanipärase laabumise korral stardib uus tehas veebruari lõpul või märtsi algul. "Tehase võimsuseks on 140 000 tonni rapsi aastas, mis on kaks korda suurem võrreldes vana tehasega. Teatud energiapuudujäämisest tingituna kulgeb tootmisproess algul poole, kuid alates augustist täisvõimsusega. See on aeg, mil põllumehed hakkavad ettevõttesse tooma tänavu koristatud rapsisaaki. Selleks, et augustis uut saaki vastu võtta, tuleb aga veel mitmeid investeeringuid teha, näiteks kaasajastada kaubavastuvõttu. Nii toimubki töö mitmel rindel. Investeeringud ulatuvad miljonitesse eurodesse. Nende täpset suurust pole veel ei tea, sest kolme kuu vältel , mil Painkülas ettevõtlusega tegeletud, pole veel selgunud kui suurt rahanumbrit üheks või teiseks ostarbeks vaja läheb, " lausus firmajuht. "Kui kulutuste suurused teada, ütleme selle summa ka avalikkusele välja, " lisas ta.

"AS Scanola Baltic säilitas tarbijate hulgas populaarse kaubamärgi Olivia, millega varustatud 0,5-, 1- ja 5- liitrilised pudelid ja 10- ja 20- liitrised kanistrid moodustavad õlitoodangust vaid 10-14 protsenti . Ülejäänud kogus ostetakse suurtesse autotsisternidesse. Jõudumööda kavatseme ka toodangut mitmekesisemaks muuta. Nii hakkame tegema fritüülõli ning oleme mõelnud ka salatiõlile . Ühtlasi kalkuleerime maitseõlide valmistamise tasuvust, " ütles Ants Puusta.

Töötajate arv ei muutu. Aktsiaseltsis Scanola Baltic töötab praegu kolmkümmend kaheksa inimest. "Maapiirkonnas asuva ettevõtte jaoks on see üsna suur number. Töötajaskonna märkimisväärset suurendamist praegu kavas pole, pigem peame oluliseks senist tööjõudu firma arenguks võimalikult efektiivselt kasutada. Tahame, et tööd jätkuks ning töötingimustega rahul ollakse, " lausus Puusta.

Tema sõnul kasutab AS Scanola Baltic ka Painkülasse rajatud koostoomisjaamast saadud soojust. "Koostootmisjaam ise pole aga tervikuna tööle hakanud Me peame aga Eesti Energiaga läbirääkimisi, et leida mõlemaid pooli rahuldav lahendus sellest jaamast tulevale sooja, külma ja elektri kasutamiseks, " lausus ta.