Scanola Baltic avab Baltikumi uusima rapsiseemne töötlemistehase

15.08.2013

PRESSITEADE

Olivia rapsiõlitootja Scanola Baltic AS avas Painkülas asuva tehase uue osa, mis võimaldab ettevõttel töötlemismahtu kahekordistada.

Kui vana võimsuse juures töötles tehas aastas 70 tuhat tonni rapsiseemneid, siis täisvõimsusel tööd alustanud uue tehase töötlemisvõimsus on kuni 140 tuhat tonni aastas.
Uues tootmisüksuses on kasutusel kuumpressimistehnoloogia. Uue sisseseade tehniline tase on võimaldanud tõsta tootmise efektiivsust, toodete kvaliteeti ja vähendada energiakulu tooteühikule.


Uus tootmisliin annab lisaks tootmisvõimsuse kasvule ka parema efektiivsuse, sest tänu uuele tehnoloogiale saadakse pressimisel rapsiseemnetest rohkem õli. Uuele tehasele vajalik rapsiseemnete kogus on 12 tuhat tonni kuus.

Augustis avatakse tehase juures uus efektiivne rapsi vastuvõtukeskus, mis lubab korraldada vastuvõttu kiiremini ja rapsikasvatajatele mugavamalt. Seni oli vastuvõtukiirus 75 tonni tunnis, uus keskus suudab vastu võtta 300 tonni tunnis – efektiivsus saavutatakse autode ooteaja ja järjekorra vähendamisega. Uuendati ka labori asukohta, et tehase töötajatel oleks mugavam kõrghooajal vastuvõetava tooraine kvaliteeti jälgida.
Uude tehasesse ja vastuvõtukeskusesse on alates septembrist 2012 investeeritud kokku umbes 14 miljonit eurot.

“Põllumeestele tähendab tehase uue osa avamine suuremat võimsust ja kiirust, paremat müügihinda ning võimalust turustada oma toodangut lähedal ja parema hinnaga.” selgitas Scanola Balticu juhatuse liige Ants Puusta. „Sel aastal prognoositakse keskmist rapsisaaki, meie loodame keskmisest paremat ning oleme omalt poolt teinud investeeringuid eestimaise saagi vastuvõtuks ja väärindamiseks, mis võimaldab pakkuda põllumeestele paremat tasu.“

“Tänu uue tehase avamisele on õlitootja Scanola Baltic ning emaettevõte Baltic Agro muutunud Balti riikide turul konkurentsivõimelisemaks ja efektiivsemaks: loome lisaväärtust läbi tooraine väärindamise ehk tootes rafineeritud õli ja uudisena kvaliteetset granuleeritud rapsikooki. Samas laiendasime pudeldatud õli sortimenti – lisaks rapsiõlile sobivad Eesti kodukööki ka küpsetus- ja salatiõli,” lisas Puusta.