Scanola Baltic ehitas uue rapsikoogilao 
 
24.05.2016 
 
Möödunud nädalal valmis aktsiaselts Scanola Baltic rapsitöötlemistehases uus rapsikoogihoone. Uus laohoone mahutab ligikaudu 3000 tonni rapsikooki, mis on  varasemast poolteise tuhande tonni võrra rohkem.
Vana ladu mahutas 1500 tonni kooki ja seega on kogu tehase koogi ladustamise maht vana laoga kokku umbes 4500 tonni. Scanola Baltic toodab väärtuslikku loomasööta, rapsikooki, ligi 8000 tonni kuus. Arvestades vajadust kauba kiire ja efektiivse liikumise järele, oli see ettevõttele logistiliselt pingeline ja stressirohke. Eksporditav rapsikook tuli viia mujale vaheladudesse.  Nii hakatigi möödunud sügisel ehitama uut ladu, mis mahutaks rohkem kooki. Nüüdisaegsemad ladustamisetingimused aitavad tagada rapsikoogile ka parema kvaliteedi. Kook jõuab laost otse laeva ja sealt klientide juurde.
Ettevõte saab sellega juurde rohkem paindlikkust ja efektiivsust. Uues laos juhitakse protsesse täielikult automaatika ja elektroonika abil ning lisatööjõudu lattu ei vajata. Uue lao ehitamiseks investeeris AS Scanola Baltic 0,5 miljonit eurot. Ehitustööd tegi Nordecon Betoon OÜ.

Lisainfo 
AS Scanola Baltic 
Ants Puusta, juhatuse liige

e-post ants.puusta@balticagro.com
mobiil +372 504 3635 

AS Scanola Baltic, rapsiseemne töötlemistehas Painkülas toodab kodumaistest rapsiseemnetest kuumpressimismeetodil proteiinirikast rapsikooki, söödaõli ja rafineeritud rapsiõli Olivia. Scanola Baltic on lähipiirkonna suurim õlitööstus – kõrgekvaliteedilist toiduõli toodetakse efektiivselt kaasaaegse tehnoloogiaga. 

 Rapsikoogiladu