PRESSITEADE

27. 07.2015

Olivia rapsiõlitootja AS Scanola Baltic käivitas Painkülas asuvas tehases uue rafineerimisüksuse. Täisautomatiseeritud protsess võimaldab tehasel rafineerida suuremas mahus ja kvaliteetsemat rapsiõli.
Uute seadmete rafineerimisvõimsus on ööpäevas 60 tonni rohkem rapsiõli kui vanade seadmetega. Kaasaegsed seadmed soetati Alfa Laval Corporate AB poolt,  mis on  valdkonna juhtiv firma Euroopas.
Tänaseks on AS Scanola Baltic uuendanud kõik rapsiõlitehase tehnoloogilised sisseseaded – 2013 alustas tööd uus pressimisüksus võimsusega 12 000 tonni rapsiseemet kuus ning 2015 uus rafineerimiseüksus võimsusega 180 tonni rafineeritud rapsiõli  ööpäevas.
Eestimaist rapsiõli Olivia on Painkülas toodetud juba üle 15 aasta. Tänavu täienes tootevalik Olivia Fritüürõli ja Grillsüüteõliga.

 Lisainfo
AS Scanola Baltic
Ants Puusta, juhatuse liige
e-post ants.puusta@balticagro.com
mobiil +372 504 3635

AS Scanola Baltic, rapsiseemne töötlemistehas Painkülas toodab kodumaistest rapsiseemnetest kuumpressimismeetodil proteiinirikast rapsikooki, söödaõli ja rafineeritud rapsiõli Olivia.
Scanola Baltic on lähipiirkonna suurim õlitööstus – kõrgekvaliteedilist toiduõli toodetakse efektiivselt kaasaaegse tehnoloogiaga.