12 Eesti ettevõtet osales Amsterdamis ühel suurimal toidumessil

23. mai 2019

Eesti Toiduainetööstuse Liidu korraldatud ühisstendil Amsterdamis toimuval toidu- ja joogisektori messil World of Private Label osales kokku 12 Eesti ettevõtet.

Eesti ettevõtetest osalesid AS Balsnack International Holding, Salvest AS, Balbiino AS, Farmi Piimatööstus AS, Valio Eesti AS, Saaremaa Piimatööstus AS, Eesti Pagar AS, Scanola Baltic AS, Puljong OÜ (Food Studio), Rõngu Mahl AS, Eesti Leivatööstus AS, Smackers OÜ, Mess toimub 21.– 22. maini.

„Amsterdami Private Labeli messi puhul on tegemist ühe suurima toidumessiga, kus Eesti ettevõtted osalevad juba 12. aastat ja kust on võimalik leida oma toodetele uusi turge ja lepingupartnereid, kohtuda olemasolevate partneritega ja anda oma olemasoluga märku, et Eesti on väike ja tubli riik oma puhta looduse ja kvaliteetse toidukaubaga. Selge on see, et keegi meid väljaspool Eestit avalisüli ei oota, aga ekspordiväljundite leidmine on nii väikese turu tootjatele nagu Eesti on, eluliselt vajalik,“ sõnas Toiduliidu juht Sirje Potisepp pressiteates.

Ta lisas, et tunneb head meelt ka selle üle, et riiklikult leitakse võimalusi ettevõtete ühisstende toetada. „On väga tähtis aidata ettevõtetel eksporti kasvatada ja selle eest tänu nii Maaeluministeeriumile kui EAS-le, meil on rõõm ühisstende korraldada ja näha sellest kasu ettevõtetele,“ rõhutas Potisepp.

Scanola Baltic osales messil 2. aastat eesmärgiga kohtuda vanade ja uute klientidega, ütles Scanola müügidirektor Alo Süvari. "Eriti oleme huvitatud omamärgitoodete klientidest, kellele saaksime arendada ja toota vastavalt kliendi soovile õlitooteid. Scanola rapsõlitehas on Euroopa mastaabis väike tehas, mis võimaldab meil olla paindlik."

Messi külastasid ka Eesti saatkonna töötajad Haagist, mis on märk austusest oma riigi ettevõtjate vastu.

Messil oli eksponente üle 2600 ning rohkem kui 110 riigist. Külastajaid oli üle 15 000. Eraldi oli esindatud nii toidu- kui tööstuskaupade hallid. Eesti oli väljas ühisstendiga, mille suurus oli 108 m2.

Messil osalemist kaasrahastatakse Maaeluministeeriumi Turuarendustoetusest.